Νίκη με ανατροπή οι γυναίκες του ΑΣΤΕΡΑ!

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΣΤΕΡΑ αν και βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού και να πάρει μια σημαντική νίκη με 2-3 για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ είχαν την πρωτοβουλία όμως οι γηπεδούχες ήταν αυτές που προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ στο 8' και στο 30'.
Στην επανάληψη οι κιτρινομπλέ μπήκαν αποφασισμένες για την ανατροπή με την Μαρίνη να μειώνει σε 2-1 στο 66ο λεπτό και την Durkovic να ισοφαρίζει στο 84'.
Η ανατροπή ολοκληρώθηκε  με τη Παντελάκη να σκοράρει στο 90+3' και να δίνει την νίκη στον ΑΣΤΕΡΑ.

Κέμου, Παπαγεωργίου, Τζεβελέκου (46' Παπαμήτρου), Μελισσού, Καββαθά, Durkovic, Scheers (57' Παντελάκη), Γεωργακοπούλου(87' Μαϊδιώτη), Χριστοφορίδη, Καραγιάννη, Μαρίνη