Κέρκυρα-ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0

Με 2-0 ηττήθηκε ο ΑΣΤΕΡΑΣ από την Κέρκυρα για την 8η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16ο λεπτό με γκολ του Thuram. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά στο 28' ο Thuram και πάλι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ δημιούργησε ευκαιρίες δίχως όμως να καταφέρει να σκοράρει. Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα για τον ΑΣΤΕΡΑ στο πρωτάθλημα.

Οι συνθεσεις των ομαδων

ΑΣΤΕΡΑΣ: 1. Kosicky, 96. Igor, 25. Μπέρτος, 4. Sefil (74' Mazza), 18. Γιαννούλης, 13. Τσουκαλάς (c), 54. Hamdani (60' Δημούτσος), 23. Καλτσάς (60' Stanisavljevic), 19. Τσιλιανίδης, 11. Nico Fernandez, 10. Ιωαννίδης

Κέρκυρα: 13. Κουτζαβασίλης, 31. Ζαραδούκας, 24. Ιωάννου, 22. Σιόντης, 17. Σπίνουλας, 21. Ανδρεόπουλος (70' David Nazim), 83. Branislav Nikic (82' Γρομητσάρης), 26. Epstein, 10. Ζορμπάς (65' Viera Ellong), 19. Κόντος, 50. Thuram