Vitesse-ΑΣΤΕΡΑΣ 3-2 (photos+video)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ολοκλήρωσε τις φιλικές του αναμετρήσεις κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας του κόντρα στην Vitesse, στο Αρνεμ, της Ολλανδίας.

Η ομάδα μας ηττήθηκε με 3-2 σε ένα ακόμη δυνατό τεστ και ολοκλήρωσε τις φιλικές της αναμετρήσεις σε Ολλανδία και Βέλγιο. Ο Γιάννου άνοιξε το σκορ στο 19' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Bertoglio, ενώ με τον ίδιο τρόπο έφτασε στην ισοφάριση η Vitesse με τον Brown στο 34'. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Rasica έκανε το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές μας πάλεψαν για την ισοφάριση, έφτασαν κοντά στο γκολ με σουτ των Σκούρτη και Baralles, όμως ο Rasica κατάφερε να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, και τρίτο για την ομάδα του.

Ο Mazza μείωσε για την ομάδα μας στο 90' και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 3-2.