Πανθρακικός-ΑΣΤΕΡΑΣ 0-2

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ άρχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League, αφού κατάφερε να κερδίσει στην Κομοτηνή τον Πανθρακικό με 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό με κεφαλιά ο Bertoglio εκμεταλλευόμενος την σέντρα του Mazza, ενώ στο 63ο λεπτό με κοντινό πλασέ ο Γιάννου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ, που κέρδισε πρώτη φορά στην Κομοτηνή τον Πανθρακικό έχασε και άλλες ευκαιρίες για γκολ με τους Iglesias, Φούντα, Δημούτσο, Bertoglio, με καλύτερη αυτή του Mazza που στο 36’ απέφυγε τον τερματοφύλακα Αθανασιάδη, αλλά το σουτ του απέκρουσε πάνω στην γραμμή της εστίας ο Cherfa.

Στον αντίποδα, στην καλύτερη στιγμή του Πανθρακικού, το σουτ του Ίγκορ στο 7ο λεπτό μέσα από την μεγάλη περιοχή απέκρουσε ο Kosicky.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), που απέβαλλε στο 76’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Bertoglio.

Συνθεσεις:

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Ποτουρίδης, Cherfa, Μελίσσης, Παπαγεωργίου (69’ Setti), Παπαχρήστος (56’ Χασομέρης), Mejia, Javito, Rogerio (83’ Νικόλτσης), Τζάνης, Igor.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Kosicky, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Goian, Allocco, Iglesias (87’ Iglesias), Mazza (73’ Δημούτσος), Hamdani, Γιάννου, Bertoglio, Lanzarote (65’ Φούντας).