PHOTOSTORY: ΑΣΤΕΡΑΣ - Παναιτωλικός 1-0

Με γκολ του Regis στις καθυστερήσεις, ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2021-2022.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απείλησε στο πρώτο ημίχρονο με την προβολή του Carmona στο 5ο λεπτό και το σουτ του Iglesias στο 15', ενώ στο δεύτερο 45λεπτο άστοχα ήταν τα σουτ του Soni στο 70', του Tilica στο 79' και οι κεφαλιές του Atienza στο 81' και του Regis στο 82'. Ο Παπαδόπουλος από την πλευρά του έκανε τρεις εξαιρετικές επεμβάσεις, με τον Regis να δίνει τη νίκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινό πλασέ μετά το δοκάρι του Benito.

Παπαδόπουλος, Carmona, Τασουλής (65' Alvarez), Atienza, Χριστόπουλος, Munafo (46' Iglesias), Κανελλόπουλος (86' Benito), Riera (65' Leo Tilica), Sito (46' Regis), Soni, Barrales

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!