PHOTOSTORY: ΑΣΤΕΡΑΣ - Βόλος Ν.Π.Σ. 1-0

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε με 1-0 του Βόλου Ν.Π.Σ. σε αγώνα που διεξήχθη στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2021-2022.

Ο Soni με πολύ όμορφο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή στο 41' έδωσε τη νίκη στον ΑΣΤΕΡΑ. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παπαδόπουλος σε τρεις περιπτώσεις κράτησε το μηδέν για τους κιτρινομπλέ με εξαιρετικές επεμβάσεις. Στο δεύτερο 45λεπτο ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τις ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας μπλόκαρε τα σουτ των Munafo, Κανελλόπουλου και Sito.

Παπαδόπουλος, Carmona, Alvarez, Χριστόπουλος, Atienza (87' Iglesias), Munafo, Κανελλόπουλος (65' Valiente), Riera (65' Tilica), Sito (82' Regis), Soni (87' Capilla), Barrales

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!