Καλλονή-ΑΣΤΕΡΑΣ 1-1: Ισοπαλία στο 94'

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στη Μυτιλήνη με την Καλλονή, καθώς στην τελευταία φάση του παιχνιδιού δέχτηκε την ισοφάριση από την κεφαλιά του προωθημένου στο κόρνερ Αναστασιάδη.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ με πέναλτι του Απόστολου Γιάννου στο 84ο λεπτό. Το πέναλτι κέρδισε ο σκόρερ από τον Ukah.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ με τους Bertoglio (5', 38' 90'), Φούντα (19', 49'), Γιάννου (29'), Iglesias (71' και 79'), αλλά στο φινάλε δέχτηκε την… ψυχρολουσία της ισοφάρισης, στη μοναδική επιθετική προσπάθεια της Καλλονής στο δεύτερο μέρος.

Οι γηπεδούχοι είχαν απειλήσει την εστία του Αστέρα στο 12ο λεπτό, όταν στο πλασέ του Γεωργίου ο Goian απέκρουσε πάνω στην γραμμή της εστίας του Αστέρα.

Για την Καλλονή αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα οι Keita στο (78') και Ukah (84').

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Καλλονή: Hogg, Τσαμπούρης (82' Βαλιός), Αναστασιάδης, Adejo, Ukah, Καλτσάς, Krol, Γεωργίου (63' Μπαργκάν), Saba (55' Kladrubsky), Μανούσος, Keita

ΑΣΤΕΡΑΣ: Kosicky, Lluy, Γιαννούλης, Allocco, Goian, Δημούτσος (81' Τσοκάνης), Bertoglio, Iglesias, Γιάννου, Φούντας (68' Hamdani), Mazza (58' Παπαδόπουλος).