PHOTOSTORY: ΑΣΤΕΡΑΣ - Άρης 0-2

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-0 από τον Άρη, σε αγώνα για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2021-2022. Πριν την έναρξη του αγώνα ο αρχηγός του ΑΣΤΕΡΑ, Juan Munafo προσέφερε στους αντιπάλους τη φανέλα της ομάδας με το Νο19, στην οποία αναγραφόταν το όνομα ΑΛΚΗΣ.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 41' με τον Kamara και στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Sasha. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τις δικές του ευκαιρίες για να σκοράρει, με μεγαλύτερη το πλασέ του Riera στο δοκάρι στο 56ο λεπτό. Στο 63' στο σουτ του Regis και στο 75' στην προβολή του Barrales η μπάλα έφυγε άουτ.

Παπαδόπουλος, Carmona, Alvarez, Castano, Atienza (90' Benito), Munafo, Valiente (76' Iglesias), Riera (59' Regis), Sito (76' Tilica) Soni (59' Capilla), Barrales