ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΣΤΕΡΑΣ 1-2

Η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησεμε 2-1 του ΠΑΣ στα Γιάννινα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Απόστολος Γιάννου ο οποίος σημείωσε δύο γκολ. Το πρώτο με πέναλτι στο 39' και το δεύτερο στο 81' με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Παρά το γεγονός ότι ο Αστέρας βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, με την κεφαλιά του Μανιά στο 3ο λεπτό, στη συνέχεια του παιχνιδιού πίεσε τον αντίπαλο του, οργανώθηκε στον αγωνιστικό χώρο και διεκδίκησε τη νίκη.

Στο 39' η ομάδα μας ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι του Γιάννου μετά από ανατροπή του Bertoglio από τον Struna. Στο 81' ο Αστέρας σημείωσε το δεύτερο του γκολ, όταν μετά από σέντρα του Lanzarote από δεξιά, ο Γιάννου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Αστέρας είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, με την κεφαλιά του Iglesias στο 13ο λεπτό που απέκρουσε ενστικτωδώς ο Βελλίδης, το σουτ του Iglesias στο 21', αλλά και την κεφαλιά του Sankare στο 75' με την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από την εστία των γηπεδούχων.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Struna, Nadales, Τζημόπουλος, Acosta, Μιχαήλ (72' Σκόνδρας), Κοζορώνης, Τσουκαλάς, Ilic, Chaves, Μανιάς.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Lluy, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Sankare, Iglesias, Παπαδόπουλος, Κουρμπέλης, Γιάννου (85' Allocco), Bertoglio (46' Lanzarote), Δημούτσος (55' Nico Fernandez).