ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΑΣΤΕΡΑΣ-Καλλονή 4-0

Με νίκη άρχισε ο Αστέρας στο Κύπελλο Ελλάδος, καθώς κέρδισε την Καλλονή με 4-0. Τα γκολ σημείωσαν οι Lanzarote (21'), Σκούρτης (49', 71'), Nico Fernandez (87').

Στο 21ο λεπτό ο Φούντας σέντραρε από αριστερά και ο Lanzarote με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Καλλονής, ενώ στο 49' ο Φούντας και πάλι, σέντραρε από αριστερά, με τον Σκούρτη να κάνει το 2-0 με ωραία κεφαλιά.

Στο 71' ο Σκούρτης με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από το Nico Fernandez στο 87ο λεπτό με πλασέ μετά την απόκρουση στην δική του εκτέλεση πέναλτι από τον Δαύκο.

Ο Αστέρας ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και είχε δύο δοκάρια σε σουτ των Nico Fernandez (13') και Moukam (20'), ενώ έχασε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, στις προσπάθειες των Nico Fernandez (4', 69', 80') και Σκούρτη (7', 18, 58').

Καλύτερες στιγμές για την Καλλονή ήταν το σουτ του Kladrubsky στο 44ο λεπτό,στο οποίο η μπάλα πέρασε άουτ, καθώς και η κεφαλιά του Adejo στο 84' την οποία μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.

Συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Moukam, Τσοκάνης (76' Γκρόσιος), Allocco, Tormena, Hamdani, Nico Fernandez, Dudu, Σκούρτης, Lanzarote (66' Παντελιάδης), Φούντας (58' Mazza).

Καλλονή: Δαύκος, Σπυρόπουλος, Kladrubsky (74' Keita), Adejo, Βαλιός, Γιουκαρής (54' Were), Μπουρούς, Krol (46' Ουνγιαλίδης), Χιντασέλι, Ξυδάς, Χατζηδημητρίου.