Παναθηναικός-ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ηττήθηκε 2-0 από τον Παναθηναϊκό στο "Απόστολος Νικολαίδης" στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής. Σκόρερς του Παναθηναϊκού ήταν ο Καρέλης στο 72' και ο Καλτσάς στις καθυστερήσεις του αγώνα, με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχασε τρεις μεγάλες ευκαιρίες στο β' ημίχρονο για να σκοράρει, με την κεφαλιά του Sankare στο 62ο λεπτό, το πλασέ του Γιάννου που απέκρουσε ο Στιλ στο 75' και την κεφαλιά του Κουρμπέλη στο 90' που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Από την πλευρά του ο Παναθηναικός είχε καλές στιγμές με τα σουτ των Καρέλη (14’), Σάντσες (36’) και Πέτριτς (55’),  που όμως απέκρουσε ο Μπαντής.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Παναθηναϊκός: Στιλ, Νάνο, Σάντσεθ, Κουτρουμπής, Βέμερ (78’ Μαρινάκης), Εσιέν, Ζέκα, Πράνιτς, Αμπέντ (46’ Καλτσάς), Καρέλης, Πέτριτς (87’ Ταυλαρίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Lluy, Γιαννούλης, Sankare, Ζησόπουλος, Dudu (76’ Παπαδόπουλος), Κουρμπέλης, Mazza, Γιάννου, Bertoglio (59’ Hamdani), Nico Fernandez (69’ Allocco).