#astpanth 4-0: Ποδαρικό με γκολ και θέαμα!

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε με το επιβλητικό 4-0 τον Πανθρακικό στον πρώτο αγώνα για το 2016. Τα γκολ σημείωσαν οι Γιάννου (40', 73'), Iglesias (63') και Φούντας (77').

Η ομάδα μας είχε 21 τελικές προσπάθειες και με τέσσερα τέρματα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" κόντρα στον Πανθρακικό.

Το γκολ του Γιάννου μπορεί να άργησε να έρθει (40'), αλλά έγινε με θεαματικό τρόπο καθώς ο επιθετικός του ΑΣΤΕΡΑ με καταπληκτικό πλασέ κρέμασε τον πολύ καλό Αθανασιάδη. Μέχρι τότε ο Ελληνας γκολκίπερ είχε βρει τον τρόπο να κρατήσει ανέπαφη την εστία του κυρίως σε πολύ καλά σουτ του Nicolas Fernandez.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης με τον Iglesias να κάνει το 2-0 στο 63' και τον Γιάννου 10 λεπτά αργότερα να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα φτάνοντας τα 11 στο φετινό Πρωτάθλημα της Super League.

Το τελικό σκορ 4-0 διαμόρφωσε ο Φούντας με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή στο 77'. Να σημειωθεί πως η πρώτη στιγμή απειλής του Πανθρακικού ήρθε στο 85' με τον Igor να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και τον Γιώργο Μπαντή να κρατά εντυπωσιακά το μηδέν για την εστία του.