Ηρακλής-ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε εκτός έδρας τον Ηρακλή με 0-1 για την 28η αγωνιστική της Super League. Το γκολ της ομάδας μας πέτυχε ο Nicolas Fernandez στο 24'.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ παρουσιάστηκε αποφασισμένος από το πρώτο λεπτό και αφού απείλησε με σουτ του Δημούτσου στο 21', άνοιξε το σκορ τρία λεπτά μετά με πλασέ στην κίνηση του Nicolas Fernandez και ασίστ του Bertoglio. Ο Ηρακλής δεν προκάλεσε προβλήματα στον καλά οργανωμένο ΑΣΤΕΡΑ που έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ με σουτ στη κίνηση του Hamdani, ενώ είχε και δοκάρι με τον Mazza στο 42'.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με διπλή χαμένη ευκαιρία του ΑΣΤΕΡΑ. Πρώτα ο Δημούτσος με σουτ και έπειτα ο Bertoglio με κεφαλιά έφτασαν κοντά στο 0-2. Στο 65' ήρθε ακόμα μία φάση για την ομάδα μας όταν ο Nico Fernandez εκτέλεσε φάουλ και ο Goian έπιασε τη δυνατή κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει στον τερματοφύλακα του Ηρακλή.

Η νίκη ήρθε για τον ΑΣΤΕΡΑ χωρίς να δοθεί ο χώρος στον Ηρακλή για να αντιδράσει και να φτάσει στην ισοφάριση.

Συνθεσεις:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Kitoko, Goain, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Hamdani, Κουρμπέλης, Δημούτσος, Bertoglio (86' Mucam), Nico Fernandez (71' Stanisavljevic), Mazza (90' Ιωαννίδης)

Ηρακλής: Pernis, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς (35' Ινζόγλου), Καρασαλίδης, Τσότρας (77' Perrone), Ζιαμπάρης, Κυριακίδης, Bulut, Βέλλιος, Leozinhio, Πασάς (46' Romano)