ΑΣΤΕΡΑΣ-Silvolde 9-2 (video)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε την Silvolde με 9-2 στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της σεζόν κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας στην Ολλανδία.

Το πρώτο γκολ της σεζόν σημείωσε ο Δημούτσος στο 10' με ωραίο πλασέ έπειτα από σέντρα του Γιαννούλη. Στο 23' ο Mazza έβγαλε μπροστά σε κενή εστία τον Καλτσά για το 2-0, ενώ στο 37' ο Τσιλιανίδης έκανε τη σέντρα και ο Mazza σκόραρε με πλασέ στην κίνηση για το 3-0. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με δύο τέρματα του Τσιλιανίδη (44', 45') σε ασίστ των Mazza και Κώτσιρα αντίστοιχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Bouwman κατάφερε να μειώσει σε 5-1 στο 51', με τον Ιωαννίδη στο 62' να πετυχαίνει το έκτο τέρμα για τον ΑΣΤΕΡΑ. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής της Silvolde έκανε το 6-2 λίγα λεπτά μετά με πέναλτι. Ο Νίκος Ιωαννίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 7-2 στο 81' με πανέμορφο τρόπο καθώς σκόραρε με γυριστό σουτ! Η ομάδα μας πέτυχε ακόμα δύο τέρματα για το τελικό 9-2, στο 86' με πλασέ του Ιωαννίδη και στο 90' με τον Stanisavljevic σε ασίστ του Τσιώλη.

Στο πλευρό του ΑΣΤΕΡΑ βρέθηκαν και Ελληνες ομογενείς από Ολλανδία και Γερμανία.