ΑΣΤΕΡΑΣ-Cambuur SC 3-1

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε την Cambuur SC με 3-1 στο δεύτερο φιλικό της προετοιμασίας του επί ολλανδικού εδάφους.

Ο Ιωαννίδης άνοιξε στο 6ο λεπτό το σκορ με ωραία κούρσα και πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και δύο λεπτά μετά (8') ο Καλτσάς σημείωσε το γκολ της αναμέτρησης καθώς με σουτ έξω από την περιοχή κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 2-0.

Η ομάδα μας είχε καλές στιγμές με σουτ των Mazza και Δημούτσου και έφτασε και σε τρίτο τέρμα με σκόρερ τον Ιωαννίδη στο 33' έπειτα από σέντρα του Hamdani.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση του ΑΣΤΕΡΑ συνεχίστηκε, δημιούργησε ευκαιρίες με τον Chavez και τον Nico Fernandez αλλά η ομάδα που πέτυχε γκολ ήταν η Cambuur με σκόρερ τον Blackson στο τελικό 3-1 (88').

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ θα ολοκληρώσει τις φιλικές αναμετρήσεις στην Ολλανδία την Τρίτη (02/08, 17:00) κόντρα στην τουρκική GENCLERBIRLIGI.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Kosicky (66' Αθανασιάδης), Γιαννούλης (74' Παπαγγελής), Τριανταφυλλόπουλος, Κουρμπέλης (85' Sefil), Μπέρτος (85' Assen), Δημούτσος (85' Νάτσης), Hamdani (74' Chavez), Τσιλιανίδης (66' Nico Fernandez), Mazza (74' Τσιώλης), Καλτσάς (66' Stanisavljevic), Ιωαννίδης (66' Κώτσιρας).