ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΟΚ 3-2: Η ανάλυση του αγώνα...

Σε ένα συγκλονιστικό ματς, διαφήμιση του ποδοσφαίρου, ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε με 3-2 του ΠΑΟΚ στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" και πήρε μία σπουδαία νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να μπει στην πεντάδα!

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά οι ποδοσφαιριστές του Σάββα Παντελίδη είχαν τον έλεγχο του αγώνα, ήταν κοντά σε όλες τις γραμμές, με προσοχή στην άμυνα και με σωστό χρόνο στην εκδήλωση επιθέσεων.

Ο Μανιάς με κεφαλιά δημιούργησε την πρώτη ευκαιρία του αγώνα και ο Κυριακόπουλος λίγα λεπτά αργότερα με δυνατό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ στο 18'. Το 1-0 έδωσε ώθηση στον ΑΣΤΕΡΑ και μετέφερε την πίεση στον ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε στο 37' με προβολή του Campos μετά από ωραία κίνηση του Mak.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι ο ΑΣΤΕΡΑΣ μπήκε πιο δυνατά και με κοντινή προβολή του Tonso κατάφερε να προηγηθεί με 2-1! Στη συνέχεια η ομάδα μας είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ με σουτ του Dudu το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά ο Πασχαλάκης και στη συνέχεια με σουτ του Καλτσά το οποίο μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ είχε δύο ευκαιρίες να σκοράρει, αλλά ο Αθανασιάδης είχε εντυπωσιακές αποκρούσεις στις κεφαλιές των Prijiovic και Varela.

Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο 97' με πέναλτι του Prijovic!

Παρόλα αυτά το ματς δεν είχε τελειώσει! Το αντίθετο. Ένα απίθανο κλέψιμο και σπριντ του Κώτσιρα, έφεραν τον ΑΣΤΕΡΑ στην περιοχή του ΠΑΟΚ. Ο νεαρός μέσος έδωσε στον Iglesias και ο Αργεντινός με αριστερό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα!