ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ 0-2: ΕΥΡΩΠΗ ΞΑΝΑ!

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε με 2-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο για την τελευταία αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ και εξασφάλισε την ευρωπαϊκή του συμμετοχή!

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα οι ποδοσφαιριστές του ΑΣΤΕΡΑ έδειξαν αποφασισμένοι για να πετύχουν το στόχο τους και να τελειώσουν την υπόθεση Ευρώπη.

Αυτός που ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα ήταν ο Iglesias μετά από σέντρα του Selin, κεφαλιά του Καλτσά και σουτ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κυριακίδη.

Στο 44' ο Αθανασιάδης σταμάτησε σε τετ α τετ το Morar με μία πολύ καθοριστική επέμβαση.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με μία απίστευτη ευκαιρία του Μανιά, ο οποίος απέφυγε τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά το σουτ που έκανε σταμάτησε πάνω στους αμυντικούς του Παναιτωλικού.

Στο δεύτερο μέρος ο Tonso με τον Μανιά συνεργάστηκαν στο 78' με τον Ελληνα επιθετικό να νικά σε τετ α τετ τον Κυριακίδη για το 0-2. Ο Μανιάς με αυτό το γκολ έφτασε τα 12, είναι ο πρώτος Ελληνας σκόρερ στη Super League και σφράγισε τη συμμετοχή του ΑΣΤΕΡΑ στην Ευρώπη.