LECHIA GDANSK-ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1: Δεύτερη νίκη στην Πολωνία...

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε της Lechia Gdansk με 1-0 στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε η ομάδα μας στην Πολωνία.

O Μανιάς είχε την πρώτη ευκαιρία, με τους Πολωνούς να απαντούν στο 17' και τον Παπαδόπουλο να αποκρούει μακρινό σουτ.

Στο 21' ο Rolle σούταρε από το ύψος του πέναλτι με τον αντίπαλο γκολκίπερ να διώχνει. Ευκαιρία για γκολ είχε και ο Iglesias, έπειτα από κόρνερ του Rolle, με την μπάλα να περνά άουτ.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον ΑΣΤΕΡΑ ήρθε στο 44ο λεπτό από κεφαλιά του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Rolle.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός δεν ήταν ανάλογος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Αθανασιάδη να επεμβαίνει καθοριστικά σε δύο περιπτώσεις.

Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Χριστόπουλος, Κυριακόπουλος, Munafo, Iglesias, Rolle, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς.

Αγωνίστηκαν και οι: Αθανασιάδης, Μπαστιάνος, Βλάχος, Valliente, Kumadey, Bellocq, Τζίμας, Γλέζος, Martinez, Salas, Matricardi.