ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΠΟΕΛ 2-0: EUROPA STAR!

Σε μία από τις μεγάλες του ευρωπαϊκές βραδιές ο Αστέρας κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ με 2-0 στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Το 1-0 σημειώθηκε μόλις 63 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα, όταν μετά το γύρισμα του Lanzarote, o Bertoglio με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ΑΠΟΕΛ.

Το 2-0 έγινε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν μετά από σέντρα του Mazza από αριστερά, ο Γιάννου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας "ζέσταναν" τους φιλάθλους μας με την απόδοσή τους, παίζοντας με συγκέντρωση και πάθος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ήταν καλύτερος και έχασε ευκαιρίες για γκολ με τους Bertoglio (18', 51'), Iglesias (30'), Hamdani (90'), οι οποίες είδαν την μπάλα να περνά άουτ στις προσπάθειες τους. Τα σουτ των Φούντα (71'), Mazza  (73') και Γιάννου (76') απέκρουσε ο Waterman.

Ο ΑΠΟΕΛ είχε καλύτερη ευκαιρία το σουτ του Stilic στο δοκάρι (16') και τις προσπάθειες των Αρτυματά (56'), Stilic (69') με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 69ο λεπτό ο αγώνας διακόπηκε για 16 λεπτά από τον διαιτητή της αναμέτρησης, καθώς οπαδοί του ΑΠΟΕΛ έριχναν φωτοβολίδες και καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο.

Οι συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Lluy, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Sankare, Κουρμπέλης, Mazza, Iglesias, Γιάννου (82' Allocco), Bertoglio (64' Hamdani), Lanzarote (63' Φούντας).

ΑΠΟΕΛ: Waterman, Mario Sergio, Αντωνιάδης (64' Αλεξάνδρου), Astiz, Carlao, Morais, Αρτυματάς (81' Χαραλαμπίδης), Vinicius, Piatkowski (46' Kavenaghi), Stilic, Vander.