Κ20: ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ... ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-2! (video, photos)

Σ' ένα ματς με συγκλονιστική εξέλιξη η ομάδα Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα και να ισοφαρίσει σε 2-2 τον Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό του αγώνα, ενώ το 0-2 έγινε μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ του Μπουζούκη στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Παρόλα αυτά ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τις λύσεις και μέσα σε 13 λεπτά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα.

Ο Κυριάκος Γλέζος με ωραίο δυνατό σουτ έξω από την περιοχή μείωσε σε 1-2 στο 70ο λεπτό, ενώ στο 83' ο Τζίμας με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-2.

Καπετάνος, Ασημάκης, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Ζήσης, Γλέζος, Κανελλόπουλος, Τζίμας, Jang, Μαρίνος, Νικολακόπουλος.

Επαιξαν και οι: Μπλάτσος, Τσέκος, Φωτόπουλος.