Κ19: Άρης - ΑΣΤΕΡΑΣ 2-1

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την αντίστοιχη του Άρη για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε νωρίς στην έδρα του Άρη. Στο 12' ο Μούγιος εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Κανελλόπουλος στο δεύτερο δοκάρι με καρφωτή κεφαλιά σημείωσε το 0-1. Στο 18' ο Ali Baba σκόραρε με προβολή μετά από σέντρα του Γουσέτη, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ο Άρης ισοφάρισε στο 22' σε αντεπίθεση και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-1, με γκολ στο 70ό λεπτό της αναμέτρησης.

Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης (74' Παπαγεωργίου), Σωτηράκης, Χριστόπουλος, Γλύνος, Μούγιος (69' Ματθαίος), Κανελλόπουλος, Ali Baba, Τζίμας, Μιχόπουλος (60' Θεοδωρίδης)