Κ17: ΟΦΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ 1-2

Η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα. Με γκολ στις καθυστερήσεις επικράτησε εκτός έδρας του ΟΦΗ με 2-1 για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Μόλις στο 7' ο Αντωνάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε το προβάδισμα στον ΑΣΤΕΡΑ. Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα και ισοφάρισαν σε 1-1 στο 10'.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ όμως πάλεψε για τη νίκη μέχρι το τέλος και κατάφερε να την πάρει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντωνάκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ψεύτης, Διονυσόπουλος, Στασινόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Τσιράκης (74' Μπάτσι), Αντωνάκης, Προύντζος (82' Καντέλης), Κωστέας, Ανανιάδης, Ζουγλής