Κ19: Ολυμπιακός - ΑΣΤΕΡΑΣ 3-1 (photos)

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ ηττήθηκε με 3-1 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι Αρκάδες κατάφεραν να προηγθούν στο 55' με τον Καπέρδα αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν άμεσα στο 56'.
Οι κιτρινομπλέ είχαν δοκάρι με τον Ρουμπιέ στο 58ο λεπτό και έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν εκ νέου, όμως ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που με γκολ στο 60ο και 70ο λεπτό κατάφερε να πάρει την νίκη.

Βαλληνδράς, Καπέρδας, Χριστόπουλος (58' Λάσκαρης), Θωμάϊ, Θεοδωρίδης, Παπαδημητρίου (75' Ντερβίση), Μπάτσι (75' Μποτόπουλος), Ανανιάδης, Παπαδόπουλος Α. (58' Καλλαντζή ), Ρουμπιές (58' Ρουμελιώτης), Κεδίκογλου