Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 7-0

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ επικράτησε με 7-0 με αντίπαλο τον Ατρόμητο Ζαρουχλέικων, σε εντός έδρας αγώνα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' Εθνικής Γυναικών.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ είχαν την πρωτοβουλία και κατάφεραν να σκοράρουν και τα επτά γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Από δυο τέρματα σημείωσαν η Χριστοφορίδη στο 2' και στο 14', η Γεωργακοπούλου στο 22' και στο 45' και η Μαρίνη στο 23ο και 28ο λεπτό. Ένα τέρμα σημείωσε η Παπαγεωργίου στο 30'.

Θεοδωρακοπούλου, Παπαγεωργίου, Παπαμήτρου (59' Μάλλιαρη), Μελισσού, Καββαθά (45'  Μαϊδιώτη), Durkovic, Ghislaine, Γεωργακοπούλου, Χριστοφορίδη (45' Τυροβολά), Καραγιάννη (34' Τζεβελέκου), Μαρίνη (34' Καντζιώρα)