ΑΝΑΛΥΣΗ: ΑΕΛ-ΑΣΤΕΡΑΣ 1-4

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε με 4-1 της ΑΕΛ στη Λάρισα και έφτασε στους 26 βαθμούς στη Super League.

Η απόδοση του ΑΣΤΕΡΑ στο πρώτο ημίχρονο και η αποτελεσματικότητα στις ευκαιρίες που δημιούργησε, είχαν ως συνέπεια να προηγηθεί με 0-3 μέσα στο AEL FC ARENA.

Το σκορ άνοιξε με ωραία κεφαλιά του Μανιά έπειτα από σέντρα ακριβείας του Μπέρτου, ενώ το 0-2 έγινε από το Mazza με εκτέλεση πέναλτι.

Ο Μιχάλης Μανιάς σκόραρε και πάλι στο 30ο λεπτό μετά από ωραίο σουτ του Mazza και απόκρουση του Ξενοδόχοβ.

Η ΑΕΛ κατάφερε να μειώσει σε 1-3 με κεφαλιά του Ναζλίδη, ενώ λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Donnarumma απέκρουσε πέναλτι του Ναζλίδη.

Στο δεύτερο μέρος ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε την κυριαρχία και τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού, δεν απειλήθηκε, ενώ σκόραρε και  τέταρτο γκολ με πέναλτι του Μανιά, ο οποίος έφτασε σε χατ τρικ!

Οι συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: 90. Donnarumma, 5. Τριανταφυλλόπουλος, 18. Γιαννούλης, 25. Μπέρτος, 33. Selin, 7. Mazza (92' Κώτσιρας), 13. Τσουκαλάς, 17. Iglesias, 20. Fariña (81' Κυριακόπουλος), 10. Ιωαννίδης (69' Hamdani), 11. Μανιάς

ΑΕΛ: 67. Ξενοδόχοφ, 18. Ρέντζας, 64. Fation, 26. Farkaš, 23. Kontor, 12. Masalesa (81' Ευμορφίδης), 77. Deletic, 10. Varela (54' Αναστασόπουλος), 7. Ναζλίδης, 20. Aganović (75' Καπός), 11. Αβραάμ