ΦΙΛΙΚΟ: ΑΣΤΕΡΑΣ-STUTTGART 0-2

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ολοκλήρωσε τις φιλικές αναμετρήσεις στην Αυστρία με ένα δυνατό τεστ κόντρα στη γερμανική Stuttgart.

Η Stuttgart είχε καλή κυκλοφορία μπάλας και άσκησε πίεσε ψηλά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Την πρώτη της καλή ευκαιρία τη δημιούργησε με τον Brekalo ο οποίος σε τετ α τετ με τον Αθανασιάδη δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του ΑΣΤΕΡΑ.

Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους η Stuttgart σκόραρε με κεφαλιά του Terodde έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε δύο καλές στιγμές. Η πρώτη με ένα σουτ του Γιαννούλη και η δεύτερη με τετ α τετ και σουτ του Gondo το οποίο απέκρουσε ο Langerak.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε με καρφωτή κεφαλιά του Silva και πάλι από εκτέλεση κόρνερ.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Αθανασιάδης, Igor, Τριανταφυλλόπουλος, Selin, Γιαννούλης, Iglesias, Madinda, Τσιλιανίδης, Mazza, Isnaldo, Μανιάς.

Αγωνίστηκαν και οι: Τσιφτσής, Τσουκαλάς, Gondo, Καλτσάς, Ευαγγέλου, Stanisavljevic, Dudu, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Zouma, Πασαλίδης, Jang, Δουβίκας.