PHOTOSTORY: AEK - ΑΣΤΕΡΑΣ 2-1

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 απο την ΑΕΚ σε αγώνα για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2021-2022.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Araujo στο 24 λεπτό.

Οι Αρκάδες απείλησαν , με το σουτ του Sito στο 31’ και την κεφάλια του Valiente  στο 36’.

Στην επανάληψη ο ΑΣΤΕΡΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφάλια του Barrales στο 56’.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 81ο λεπτό με γκολ του Τζαβέλλα.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ θα αγωνιστεί στα Play out του πρωταθλήματος Super League Interwetten.

Παπαδόπουλος, Carmona (84' Garcia), Alvarez, Χριστόπουλος, Atienza , Munafo, Valiente, Riera (69' Regis), Sito (46' Tilica), Soni, Barrales

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!