Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ - Ο.Φ.Η. 2-2 (photos)

Χορταστικό ήταν το τελευταίο παιχνίδι της ομάδας Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Το τελικό 2-2 με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Ο.Φ.Η. σε αγώνα που διεξήχθη στην Τρίπολη στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League, ολοκλήρωσε την σεζόν για τους κιτρινομπλέ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές, στο 21' και στο 48', αλλά ο ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε ισάριθμες. Ο Μπερκής έκανε το 1-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο 65' ο Μιχόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε και δοκάρι, αλλά κι άλλες ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη.

Μανουσιάδης, Δούρος, Χριστόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Καλογερόπουλος, Τσιράκης (66' Καντέλης), Αντωνάκης, Ανανιάδης, Μπερκής (83' Dervishi), Μιχόπουλος, Γουσέτης (83' Παπαϊωάννου)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στα προημιτελικα ο ΑΣΤΕΡΑΣ!