Κ19: ΟΦΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ 1-4

Εντυπωσιακή η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 4-1 εκτός έδρας της αντίστοιχης του ΟΦΗ για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι κιτρινομπλέ σκόραραν και τα τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ξεκίνησε πολύ δυνατά και μόλις στο 8' άνοιξε το σκορ με τον Τζίμα, μετά από προσπάθεια του Ali Baba. Ο ΟΦΗ αντέδρασε και ισοφάρισε στο 12ο λεπτό. Αλλά οι Αρκάδες ήταν ασταμάτητοι.

Στο 24' ο Κανελλόπουλος έκανε το 2-1, στο 35' ο Μιχόπουλος το 3-1 και στο 37' ο Ali Baba, μετά από δύο χαμένες ευκαιρίες (10' και 35", κατάφερε να σκοράρει διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ διατήρησε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφυγε με την εντυπωσιακή νίκη από την έδρα του ΟΦΗ.

Καραχάλιος, Γουσέτης, Παπαδόπουλος (60' Ζορμπάς), Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι (85' Παπαγεωργίου), Τζίμας, Μιχόπουλος, Ali Baba, Κανελλόπουλος (85' Αλέμης), Θεοδωρίδης (75' Μούγιος)