Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ-Ολυμπιακός 0-1 (video+photos)

Σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο προπονητικό κέντρο της ομάδας μας, η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με 1-0.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Κωστανάσιος στο 70ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Αστέρα δημιούργησαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Νικολακόπουλο (3'), Γλέζο (5'), Ρούνη (6'), Τερεζίου (18', 36'), ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Κώστας Μπεντεβής έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλα τα παιδιά που είχε στη διάθεση του.

Οι συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής (46' Τσιώσης), Κουρτέσης (76' Μπικάκου), Μπινιώρης (46' Αντζουλάς), Ζήσης (76' Φωτόπουλος), Χριστόπουλος, Γλέζος (76' Τσέκος), Νικολακόπουλος (65' Πολυμενάκος), Κοντογιαννόπουλος (46' Απειρανθίτης), Γεωργόπουλος (46' Κανελλόπουλος), Ρούνης, Τερεζίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σκαφιδάς, Αμπάρα, Χατζηχρήστου, Γιανναράκης, Τσιμπούκας, Νεοφυτίδης, Πέιος, Χατζηιωαννίδης, Γκλεγκλές, Ξενιτίδης, Κωστανάσιος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μανωλάκης, Αγγελόπουλος, Φλέγκας, Καραδάης, Βαλοτάσιος, Παπαδογεωργάκης, Τσιντώνης, Αντωνόπουλος, Τουλκερίδης, Νικούλης, Κατσούκης, Ορφανίδης, Τσιριγώτης.