Πάμισος-ΑΣΤΕΡΑΣ (Κ17) 2-0

Με 2-0 ηττήθηκε η Κ-17 του Αστέρα σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε στη Μεσσήνη με τον τοπικό Πάμισο.

Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν ο Χελάς με κοντινό πλασέ στο 76' και ο Φιλόπουλος με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η ομάδα μας είχε δύο πολύ καλές στιγμές για να σκοράρει. Η πρώτη στο 30ο λεπτό με δυνατό σουτ του Νικολακόπουλου και η δεύτερη στο 64' με σουτ του Τερεζίου.

Οι συνθεσεις

ΠΑΜΙΣΟΣ: Κωνσταντακόπουλος, Κορομηλάς, Τσώνης (50' Τζανετέας), Μωράκης (49' Φιλόπουλος), Μπερερής, Μπαλαλάς (62' Πολύμος), Σαραντόπουλος (62' Φωτ. Γεωργιόπουλος), Τρίψας, Τουρλίδας (67' Σταματόπουλος), Χελάς, Κουρούπης (46' Αγγ. Γεωργιόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ Κ17: Τσιφτσής (25' Τσιώσης, 70' Καρακίτσος), Κουρτέσης (63' Μπικάκου), Ζήσης, Αντζουλάς (70' Πολυμενάκος), Χριστόπουλος (79' Μανωλάκος), Κοντογιαννόπουλος (46' Κανελλόπουλος), Νικολακόπουλος (75' Ν. Γεωργόπουλος), Γλέζος (75' Τσέκος), Μ. Γεωργόπουλος (65' Φωτόπουλος), Ρούνης (46' Απειρανθίτης, 79' Δημητρέλης), Τερεζίου (75' Κούβαλης).

Επόμενο φιλικό παιχνίδι της Κ-17 θα είναι το Σάββατο (22/08, 17:00) στην Τρίπολη με την ομάδα του Παναθηναϊκού.