Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ - Ολυμπιακός 1-2 (photo)

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-2 από τον Ολυμπιακό σε εξ' αναβολής αγώνα για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 29' και στο 37' (με πέναλτι) για το 0-2 και από εκεί και πέρα ο ΑΣΤΕΡΑΣ ήταν εκείνος που είχε την πρωτοβουλία.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ανανιάδης είχε δοκάρι, στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινομπλέ στρίμωξαν τους ερυθρόλευκους, αλλά τελικά σκόραραν μόλις στο 90' με φανταστικό σουτ του Καπέρδα για το τελικό 1-2.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κωστούλα στο 62' και του Ανανιάδη στο 63'.

Βαλληνδράς, Καπέρδας, Χριστόπουλος (46' Θεοδωρίδης), Θωμαΐ (46' Κεδίκογλου), Παπαδόπουλος (78' Ρουμελιώτης), Παπαδημητρίου (46' Α. Παπαδόπουλος), Ζουγλής, Ανανιάδης, Μπάτσι, Ρουμπιές (65' Καραγλάνης), Καλλαντζή