K20: Ισοπαλία με Λεβαδειακό

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ, εκτός έδρας, με τον Λεβαδειακό, παρά το γεγονός ότι τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Wato στο 68ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Wato ήταν ο σκόρερ του ΑΣΤΕΡΑ, καθώς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 15ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 70’ με δυνατό σουτ του Μακρή.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ήταν καλύτερος και έχασε ευκαιρίες να σκοράρει ακόμα και όταν έπαιζε με δέκα παίκτες. Πιο καλές στιγμές είχε με τους Μάνο, Igor, Συρεγγέλα, αλλά και με τον De Blasis που είχε μία κεφαλιά που έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ και ένα τετ α τετ που θα μπορούσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Συνθεσεις:

Λεβαδειακός: Καραγκιόζης, Πολύταρχος, Αντωνιάδης, Μακρής, Senka, Χρυσικός, Χατζηλάμπρος, Σβέρκος, Βυθούλκας, Πότσης, Τριανταφυλλάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Στεφανίδης, Τσέκος, Βουτσελάς (77’ Παπαπέτρου), Μάνος, Ιωαν. Παπαγεωργίου, Wato, Igor, Μαργαρίτης, Συρεγγέλας, De Blasis (85’ Καραμήτος), Γκρόσιος (70’ Νάτσης).