Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ - Παναθηναϊκός 2-1 (photos)

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού σε εντός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι οι Αρκάδες είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο 42ο λεπτό με το σουτ του Ζουγλή να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Χριστόπουλο στο 66' μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ και να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Παπαδημητρίου στο 90+2'.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 95ο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι των φιλοξενούμενων.

Βαλληνδράς, Καπέρδας, Χριστόπουλος, Λάσκαρης, Καραγλάνης, Παπαδημητρίου, Ζουγλής (90+3' Θεοδωρίδης), Ανανιάδης, Παπαδόπουλος Α. (72' Μπάτσι), Καλλαντζή (90+3' Θωμάϊ), Κεδίκογλου (87' Παπαδόπουλος)