ΠΑΟΚ-ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0: Η ανάλυση του αγώνα

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και κέρδισε τον ΑΣΤΕΡΑ με 2-0 στην Τούμπα, για την 9η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα ο ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά και άρχισε να δημιουργεί ευκαιρίες για να σκοράρει.

Στο 4ο λεπτό ο Κώτσιρας έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή ενώ στο 10ο λεπτό ο Αθανασιάδης σταμάτησε σε τετ α τετ τον El Kaddouri.

Την κλειστή άμυνα του ΑΣΤΕΡΑ κατάφερε να σπάσει τελικά ο Mauricio στο 34', με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Στο 37ο λεπτό ο ίδιος παίκτης με σουτ από το ίδιο σημείο νίκησε και πάλι τον Αθανασιάδη και ο ΠΑΟΚ πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης από το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ βρήκε χώρους και προσπάθησε να φτάσει κοντά στο γκολ.

Η καλύτερη στιγμή των Αρκάδων ήταν ένα φάουλ του Κυριακόπουλου με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Αθανασιάδης, Selin, Πασαλίδης, Τρινταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Τσουκαλάς (52' Καλτσάς), Tonso, Igesias, Κώτσιρας (73’'Δουβίκας), Madinda (55' Κυριακόπουλος), Μανιάς.